Echipa

Echipa

Rezultate Etapa 7 a Campionatului Judetean

Etapa a7a campionatului judetean seria sud:
Echipa noastra Spicul a jucat in deplasare inpotriva echipei gazda A.S.Vointa Ganesti ,pe un teren rau,denivelat,nemarcat corespunzator fara plasele portilor prinse ,neinpresmuit cu gard de protectie adica un teren care nu se poate omologa pentru o partida de fotbal.
In timpul jocului echipa noastra a jucat destul de bine ,a avut destule ocazi de a marca dar nu afost sa fie ,am jucat inpotriva unei echipe gazda care a stat destul de bine in teren , cu 2-3 jucatori adusi din ligile superioare si inpotriva albitrajului care sa prezentat la acest meci doar sa-si ia baremul de albitraj.
La singura ocazie pe care au avuto gazdele au reusit sa si marcheze unicul gol al meciului min 53, in prima repriza echipa noastra a ratat o sumedenie de ocazi .
Dupa golul primit am jucat din ce in ce mai bine , contra unui albitraj partinitor care in minutul67 a refuzat echipei noastre o lovitura de la 11 metri clara si in min87 a refuzat un gol valabil .
A.S.Vointa Ganesti - A.S.Spicul Gheja 1-0 la masa verde 0-3 pentru folosirea a 2 jucatori ne legitimati.